آموزشی, بیماری

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات دستگاه گوارش

۸ علامت نشان دهنده مشکلات دستگاه گوارش

دستگاه گوارش به نوعی وظیفه دارد که سلامت کل بدن را تامین کند و عملکرد آن روی ارگان های دیگر نیز تاثیر دارد. زمانی که این دستگاه درست کار نکند، از پوست تان گرفته تا خواب تان دچار مشکل خواهد شد.

اختلال در دستگاه گوارش:احساس خستگی دائمی

احساس خستگی دائمی می تواند علامت آشکاری باشد که نشان می دهد در بدن تان مشکلی وجود دارد. اگر دستگاه گوارش تان به دلیل برنامه های غذایی سخت حساس و آسیب پذیر شده باشد، فعالیت دستگاه ایمنی نیز دچار اختلال می شود.
داخل بدن باکتری های زیادی زندگی می کنند. اگر تعداد میکروارگانیسم های مضر روده بیشتر از باکتری های مفید آن باشد، باعث ایجاد عدم تعادل شده و سیستم ایمنی دچار نقص می شود. در نتیجه احساس خستگی زیادی خواهید کرد.

اختلال در دستگاه گوارش:مشکلات پوستی که از بین نمی روند

وجود لکه ها و مشکلاتی که روی برخی نواحی صورت ایجاد می شوند، نشان دهنده وجود اختلال در عملکرد دستگاه گوارش هستند. پوست به عنوان وسیع ترین ارگان بدن انژاس دهنده مشکلات درونی بدن است.
اگر ارگانی در بدن به درستی به وظایف خود عمل نکند، بازتاب آن را در پوست تان شاهد خواهید بود. اگر روی گونه هایتان علائم نامطلوبی می بینید، نشان می دهد که دستگاه گوارش تان به کمک نیاز دارد.
بنابراین لازم است که به قرمزی پوست، جوش ها، حساسیت پوستی و دیگر علائم روی پوست بیشتر دقت کنید.

اختلال در دستگاه گوارش:احساس اضطراب و تحریک پذیری دارید

مغز ما به طور مستقیم با سلامت دستگاه گوارش در ارتباط است. به این ترتیب اگر احساس اضطراب و افسردگی می کنید و یا اعصاب تان به راحتی بهم می ریزد، ممکن است ناشی از مشکلات گوارشی باشد.

اختلال در دستگاه گوارش:زود بیمار می شوید

 عفونت و بیماری های عفونی نشان دهنده این است که دستگاه گوارش به خوبی به وظایف خود عمل نمی کند و تعداد باکتری های مضر آن بیشتر است. در نتیجه فعالیت دستگاه ایمنی نیز دچار اختلال می شود.
زمانی که دستگاه ایمنی ضعیف و آسیب پذیر می شود و خود را مشغول مقابله با باکتری های مضر می کند، زمان کافی برای مقابله با بیماری ها و عفونت ها را نخواهد یافت.
زمانی که در سلامت عمومی خوبی به سر می برید، دستگاه ایمنی بدنتان قدرت کافی برای مقابله با باکتری ها در برابر بیماری های عفونی را دارد.

اختلال در دستگاه گوارش:دهان تان بد بو است

عدم عملکرد درست دستگاه گوارش باعث تجمع مخمرها، عوامل عفونت زا و باکتری های مضر در دستگاه گوارش می شود. این مسئله نیز باعث ایجاد بوی نامطبوع و احساس مزه اسید در دهان می شود.
بوی بدن دهان در نتیجه عوامل متعددی بروز می کند، با این حال این مسئله یکی از علائم رشد بی رویه باکتری های مضر در روده است.
اگر بوی بد دهان با مسواک و رعایت بهداشت دهان و دندان از بین نمی رود، بهتر است به دنبال عوامل درونی آن در دستگاه گوارش تان باشید.

اختلال در دستگاه گوارش:دچار یبوست هستید

اگر دچار یبوست می شوید، بدانید که این مشکل برای سلامتی مضر است. در مدفوع مواد زایدی است که باید از بدن دفع شود و باقی ماندن آن در بدن مشکل زا می شود. به این ترتیب که شروع به آزاد کردن سموم می کند.
روده سالم روده ای است که به طور منظم و بدون درد حرکت کرده و مدفوع را به راحتی دفع کند.
یبوست یکی از علائمی است که نشان می دهد دستگاه گوارش تان به خوبی به وظایف خود عمل نمی کند و پای مشکلی در میان است.

اختلال در دستگاه گوارش:نمی توانید به درستی تمرکز کنید

 زمانیکه احساس تحریک پذیری عصبی گوارشی دارید، در انجام فعالیت های روزمره که نیاز به تمرکز دارد دچار مشکل خواهید شد.
چون بدن ما یک دستگاه فوق هوشمند است و در صورت وجود مشکل، اختلالی در سیستم آن به وجود می آید. در نتیجه تمرکزتان دچار مشکل می کند.

اختلال در دستگاه گوارش:خوابتان آشفته می شود

خواب ما نیز مانند وضعیت مدفوع ، نشان دهنده سلامت و یا بیماری روده هایمان است. اگر تمام شب را به خوابی عمیق فرو می روید نشان دهنده این است که روده های سالمی دارد. اما اگر به سختی خواب تان می برد ممکن است نشان دهنده مشکلاتی در عملکرد دستگاه گوارش باشد.

 

برای مشاهده ی مقاله های مربوط به سایر بیماری ها می توانید برروی این لینک کلیک نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *